Çocuğumun Yanlış Davranışını Nasıl Önleyebilirim?

Çocuklar gelişim evrelerinde kendileri ne kadar masum olurlarsa olsun etkilenmeye ve yanlış davranışlarda bulunmaya sonuna kadar açıktırlar. Çünkü kendilerine örnek aldıkları rol modeller, arkadaşlar ve hatta hayali karakterlerin her zaman dört dörtlük olabilmesi mümkün değil.

Yanlış davranışları önlemek için ilk adım

Çoğu durumdaysa çocuklar zaten yaptıklarının kötü bir davranış olduğunun farkında değil. Siber zorbalıkta bulunma, yaşlarına uygun olmayan içeriklere ulaşma ve bunları arkadaşlarına ulaştırmada yanlış yaptıklarını genellikle bilmiyorlar. Casus yazılım yardımıyla çocuğunuzun yanlış yaptığı şeylerden haberiniz olacak.internet-cocuk casus yazılım

Ama eğer çocuğunuz yanlış bir davranışta bulunmuyorsa, çocuğunuzun üstünde böyle bir davranışta bulunmaması için boşu boşuna baskı kurmamalısınız. Böyle yapmanız istediğinizin tam tersi bir etkiye sebep olabilir.

Bu yüzden atmanız gereken ilk adım, çocuğunuzun telefonuna casus yazılım kurarak davranışlarını takip etmek olmalı.

Casus yazılım çocuğu nasıl koruyabilir?

Bir casus yazılım, hedef cihaza yüklendiği andan itibaren size o telefonda yapılan bütün hareketleri raporlayan inanılmaz yazılımdır. Onun yardımıyla, çocuğunuzun sizden uzaktaykenki davranışlarını, arkadaşlarıyla olan ilişkilerini ve internet alışkanlıklarını açıkça görebilirsiniz.

Cihazı kullanan kişiler tarafından böyle bir yazılımın yüklü olduğunun asla tespit edilememesi de çocuğunuzun sizinle, ailesiyle olan ilişkileri dışında nasıl davranışlar sergilediğini net olarak gözler önüne serecektir. Böylece çocuğunuzun gelişimine katkı sağlamanız için gerekli olan her bilgiyi kolayca edinebilecek ve onlarla çatışmaya düşmeden davranışlarını değiştirmeleri için telkinde bulunabileceksiniz.

Casus Yazılım İle Çocuklarımın Hangi Davranışlarını Takip Edebilirim?

mSpy oldukça işlevsel pek çok özelliği ebeveynlere paket hâlinde sunar. Satın aldıktan sonra kolayca yüklenebilirler ve sayacağımız bu özellikleri tek tek ayarlamanız ya da aktif etmeniz gerekmez. Daha sonra size verilecek çevrimiçi bir kontrol paneli üzerinden çocuğunuzun mobil cihazındaki bütün aktivitelerini sanki siz gerçekleştiriyormuşsunuz kadar net izlemenize imkân verirler.

mSpy ile takip edecekleriniz:

Çocuğunuzun davranışlarını analiz etmek için ilk bakmanız gereken yer diğerleriyle ilişkileridir ve çoğunlukla arkadaşlarıyla kurdukları ilişkiler, evdeki davranışlarından daha fazla bilgiyi size sunar. Casus yazılım ın SMS, e-posta, sosyal ağ ve anlık mesajlaşma takibi özellikleri bu açıdan çok işinize yarayacak. Çocuğunuzun kimlerle iletişim kurduğundan, mesajlaşmanın yazılardan fotoğraflara varıncaya kadar bütün içeriğini görebileceksiniz. Ayrıca cihazdaki bütün rehberi ve anlık mesajlaşmalardaki kişi listesine de ulaşabileceğiniz ve istediğiniz her kişiyi engelleyebileceğiniz için çocuklarınızın onları olumsuz olarak etkileyebilecek kişilerle iletişime girmesine, uygulamalar kullanmasına mani olabillirsiniz.

Cihazdaki fotoğraflar ve videolarsa tek bir kareyle size binlerce kelime anlatabilirler. Casus yazılım ın bütün görsel içeriği size ulaştırması sayesinde arkadaşlarıyla bulundukları bütün aktiviteleri takip edebileceksiniz. Sizden sakladığı kötü bir alışkanlığı var mı, arkadaşlarıyla nerelere gidiyor, nasıl bir arkadaş çevresi var, hepsi bütün çıplaklığıyla önünüze serilecek. Yalnızca çekilen değil, cihazdaki bütün görsel içeriği görebileceğiniz için kendisi çekmemiş olsa bile depoladığı bütün görsel içeriği inceleyebilir, gelişimine zarar verebilecek içeriklerin olmadığından emin olabilirsiniz.

Gezdiği internet sitelerinin takibiyse yine çocuğunuzun davranışları açısınan size önemli bilgiler verecektir. Kazayla ya da bilerek girmiş olsun, cihazın internet geçmişini düzenli olarak silse bile casus yazılım lar girilen bütün internet sitelerini size iletmektedir. Çocuğunuzun nasıl bir internet alışkanlığı olduğunu, bu sayede hiçbir siteyi kaçırmadan görebileceksiniz ve isterseniz kontrol panelinizden çocuğunuzun girmesini istemediğiniz sitelere erişimini engelleyebilecek ya da sadece sizin izin verdiğiniz sitelere girmesini sağlayabileceksiniz.

Casus yazılım ın sunduğu konum takibi hizmetiyle cihazın sınırlarının dışını bile takip edebilirsiniz. İşlevsel ve kolay kullanıma sahip bir harita üzerinden çocuğunuzun gittiği her yeri bileceksiniz.

Bu özellikler sayesinde çocuğunuzun bütün davranışları hakkında ilk elden tanık olabileceğiniz konusunda şüpheniz olmasın. Eğer niyetiniz çocuklarınızın yanlış davranışlarda bulunmasını engellemekse, daha fazla vakit kaybetmeden hemen bir casus yazılım kullanmaya başlamalısınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation