Çocuğum Telefonda Sürekli Oyun Oynuyor, Ne Yapmalıyım? 2020

Yeni nesil kendilerini bildikleri andan itibaren akıllı telefonlar ve tabletlerle iç içe büyüyorlar, hatta belki de bizim hiç olamayacağımız kadar haşır neşirler. Sokağa arkadaşlarıyla oyun oynamaya, gezmeye çıktıkları anlarda bile konuştukları neredeyse tek şey mobil uygulamalar ve oyun lar.Ama bu, hayatın olağan bir parçasından, boş zamanları değerlendirmekten bir bağımlılığa doğru geçmeye başladığında çocukların üretkenlikleri ve kişisel gelişmeleri üzerinde oldukça büyük olumsuz etkiler yaratacaktır. Daha kaliteli değerlendirmeleri gereken bütün vakitleri, sizin haberiniz olsun ya da olmasın oyun larla harcamaları mümkün. Okuldayken bile, önemli bir durumda iletişime geçebilmek için verdiğiniz telefon, belki çocuğunuzun derse konsantre olmasındaki en büyük engel olabilir.cocuk-oyun-oynuyor

Yüzyılımızdan teknoloji çağı olarak bahsedilirken çocuklarımızı bundan soyutlamaksa söz konusu edilemez. Bu yüzden siz de teknolojiye uyum sağlamalı ve elinizdeki en iyi kozu öne sürmelisiniz. Bu da, bir casus yazılım kullanmak.

Bir ebeveyn kontrol çözümü olarak kullanabileceğiniz casus yazılım yardımıyla, çocuğunuzun yüklediği bütün uygulamaları ve oyun ları onun haberi olmadan takip edebilirsiniz. Hangi oyun ları hangi saatlerde ne kadar oynamış, hangi uygulamaları sıklıkla kullanıyor dakikası dakikasını internetteki bir kullanıcı panelinden görerek, çocuğunuzun kullanım alışkanlıklarının analizini rahatlıkla yapabilirsiniz. Eğer sizin tasvip edeceğinizden daha fazla vakti oyun larla geçirdiğine kanaat getirirseniz de yine bu casus uygulamaların sunduğu pek çok özellik sayesinde anında önlem alabilirsiniz.

Casus Uygulama İle Oyun Bağımlılığına Kesin Çözüm

Casus yazılımlar yalnızca çocuğunuzun oynadığı oyun ları raporlamaz. Oyun ları engellemenize de olanak sağlar. İstediğiniz her oyun a ve uygulamaya erişimi durdurabilir, sizin izin verdiğiniz uygulamalar dışında hiçbir uygulamaya erişememesini sağlayabilirsiniz.

Çocuğunuzun cihazındaki oyun ları ve uygulamaları engellemek için satın aldığınız sırada size verilen kullanıcı paneline girmeniz yeterli. Girdiğiniz andan itibaren çocuğunuzun mobil cihazı sade bir şekilde önünüze serilecek ve istediğiniz gibi, hiç zorlanmadan istediğiniz işlemi yapabileceksiniz.

Üstelik eğer çocuğunuza özel olarak söylemezseniz telefonunda uygulamaları takip eden ve engelleyen bir yazılım olduğunu bilmesi olanaksız.

Yine de onunla konuşarak, telefonunda böyle bir takip yazılımı olduğunu söyleyerek anlaşmaya varabilirsiniz. Örneğin ödevlerini bitirdikten sonra bir saatliğine oyun ları açacağınızı belirtirseniz, dersine daha şevkle bile çalışabilir.

 

Oyun ları Takip Etmekten Daha Fazlası

Bir casus uygulama satın aldığınızda, çocuğunuzun telefonundaki oyun ları ve uygulamaları kontrol etmekten çok daha fazlasına sahip olursunuz. Size paket hâlinde sunulan bu özellikler yardımıyla çocuğunuzun oyun oynamak dışında mobil cihazlarında yaptığı her şey üstünde tam bir hakimiyet kurabilirsiniz.

Bu özelliklerin hepsine gerçekten ihtiyacınız var; çünkü çocuklarınızın gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek tek şey oyun lar değil. İnternet kullanımının, yabancılarla ya da arkadaşlarıyla girdikleri etkileşimin, sosyal ağların, telefonlarındaki fotoğraflar ve videoların barındırabileceği riskin yanında, oyun lar masum bile kalabilir. Hepsini takip ederek ve mobil cihazın konum bilgisi ile istediğiniz her an çocuğunuzun yerini tespit ederek güvende olduğundan yüzde yüz emin olabilirsiniz.

Aynı zamanda ekonomik de bir çözüm. Bir kere aile paketi satın aldığınızda 5 farklı cihaza casus yazılımı yükleyebiliyorsunuz. Her çocuğunuz için ayrı ayrı paket satın almanız gerekmiyor.

Çocuklarınızı Takip Etmek İçin Teknolojiden Onlar Kadar Anlamak Zorunda Değilsiniz

Casus yazılımlar teknolojinin getirebileceği tehlikelerle başa çıkabilmeniz için geliştiriyorlar. Bu yüzden olabilecek en kolay şekilde, hiçbir teknik bilgi gerektirmeden yüklenip kullanılabiliyorlar. Sizin kendi bilgisayarınıza ya da telefonunuza başka bir yazılım yüklemek zorunda da bırakmıyorlar. İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazın tarayıcısını kullanarak kolaylıkla çocuğunuzu takip edebiliyorsunuz.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation