Raporlama Her Zaman Güncel Bilgi

Takip etmek istediğiniz bir telefona casus yazılım yüklediğinizde onun mümkün olduğunca çok sık raporlama da bulunmasını beklersiniz. Böylece hedef cihazda gerçekleştirilen hiçbir aktiviteyi kaçırmaz ve anlık olarak cihaz sahibinin o anda bulunduğu yeri öğrenebilirsiniz.

Casus Yazılım İle Takip Ettiğim Telefondaki Bilgileri Ne Sıklıkla Görebilirim?

Bazı casus uygulamalar değişiklik gösteren standart raporlama aralıklarına sahipken, mSpy gibi casus uygulamalarsa raporlamanın ne sıklıkla yapılacağını sizin seçmenize izin verir. Aktif olarak takip etmediğiniz zamanlarda süreyi arttırabilir, önemli anlarda bu süreyi azaltabilirsiniz.

Ama manuel olarak bu ayarlamayı yaparken dikkat etmeniz gereken kimi durumlar var ve manuel ayarlamanın da karşılaşabileceği kimi casus yazılımın kontrolünde olmayan sıkıntılar var.

Manuel Raporlamayı Ayarlarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Casus yazılım kullanmanın ana sebeplerinden biri tespit edilmeden çalışmalarıdır. Aktivitelerinin izleneceği cihaza bir kere yüklendikten sonra, arka planda çalışan uygulamalar arasında gözükmeyeceği ve cihaz sahibi tarafından kesinlikle tespit edilemeyeceği garanti edilse de kullanıcının raporlama sıklığında yapacağı bir hata yüzünden cihazın sahibinin bir casus yazılım çalıştığından şüphelenmesine sebep olabilirsiniz.

İnternette bir araştırma yaptığınızda, cihazda casus yazılımın yüklü olup olmadığını anlamak için aşırı ısınmaya, pil ömrünün azalmasına ve yoğun internet kotasınabakılması gerektiğini söylerler. Bu dayerinde bir tavsiyedir. Eğer casus yazılımı özellikle 10 dakikadan daha sık aralıklarla raporlaması için ayarlarsanız pil gücünün normalden hızlı bir şekilde azalmasına neden olursunuz. Kapsamli raporlamaBunun sebebi, casus yazılımın belirttiğiniz dakika aralıklarla sunuculara raporlama yapması için bağlanmasını söylemiş olmanızdır. Her bağlanma sırasında da fazladan işlem gücüne ihtiyaç duyulmaktadır.

Ama çok uzun aralıklarla casus yazılımın raporlamasını isterseniz de bir anda büyük boyutlarda veri transferi gerçekleşir. Ayrıca aktivitelerden daha geç haberdar olursunuz. Bu manuel ayarlamayı yaparken cihazın işlem gücünün ne kadar olduğunu, mobil bağlantısı bulunup bulunmadığını, ne sıklıkla kablosuz ağlara bağlı olduğunu kontrol panelinizdeki veriler doğrultusunda inceleyebilir ve zamanla sizin için en doğru olacak ayarı bulabilirsiniz.

Manuel Raporlamanın Bağlı Olduğu Dış Etkenler

Casus yazılımlar raporlama işlemini internet üzerinden gerçekleştirmektedir ve yüklendikleri hedef cihazın internet bağlantısı raporlama için hayati bir önem taşımaktadır. Bu durum tabii ki casus yazılımın kendisiyle doğrudan alakalı olmayan dış bir etkendir.

Telefonun herhangi bir kablosuz ağa bağlanmaması, mobil internet bağlantısının yeterli çekim gücüne ve hıza sahip olmaması yüzünden raporlama 24 saat içerisinde gerçekleşecek şekilde uzayabilir. Üstelik cihazda o raporlama içerisinde yoğun miktarda fotoğraf ve video trafiği yaşanmışsa ya da ilk kurulum sonrasıysa gigabaytlara ulaşan, transferi kolay olmayan boyutta bir veri ortaya çıkabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda güncelleme aralığında bir değişiklik yapmanız gerekmez. Mecburen raporlama için gereken süre boyunca beklemelisiniz.

mspy hemen indir

Buraya kadar saydığımız raporlama süreleriyse jailbreakli ya da rootlu cihazlar için geçerliydi. Bu işlemin gerçekleştirildiği cihazlarda casus yazılımlar daha rahat çalışabildikleri için raporlama da daha rahat gerçekleştirilebiliyor. Ama iOS işletim sisteminde jailbreak gerektirmeden çalışan mSpy ürününü kullanıyorsanız ya da kullanmayı düşünüyorsanız yine raporlama işlemi için 24 saati aşmayacak kadar bir süre beklemeniz gerekebilir. Bu tip durumlarda raporlamalar paket halinde yapılabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation