Casus Yazılım ile Çocuğumu Cinsel İstismardan Nasıl Korurum? 2020

Cinsel istismar, çocuklarımız teknolojiden faydalanırken karşılaşabilecekleri tehlikelerin başında geliyor ve çocukların büyük kısmı böyle bir durumda karşılaştıklarında konuyu aileleriyle paylaşmak, onlarla çözüm aramak yerine içine kapanmayı seçiyorlar. Özellikle tekrar eden cinsel istismarla nasıl mücadele edeceği konusunda tamamen bilgisiz olan çocukların psikolojisi günden güne bozulabiliyor ve gelecek hayatları için büyük risk taşıyor.

Mobil teknolojiyi çocuklarımızın hayatından çıkarıp onları korumak adına casus yazılım ile çocuk cinsel istismardan koruma bundan mahrum etmek de makul bir çözüm değil; çünkü geleceğin mobil teknolojide olduğunu, bununla iç içe büyüyen çocukların diğerlerine göre daha büyük bir avantaja sahip olduğunu unutmamalısınız.

Bu yüzden sorumlu bir ebeveyn olarak, yasaklamak yerine çocuklarınızın mobil cihazlarında aktivitelerini takip etmeli, gerektiği durumlarda önlem alabilmek ve teknolojiyi bilinçli olarak kullanabilen birer genç olana kadar her an yanında olmalısınız.

Ebeveyn kontrolü için en iyi yazılım mSpy

Günümüzün hızlanan dünyasında bunu yapmanın mümkün olmadığını ya da sizin sınırlarınızın dışında olduğunu düşünebilirsiniz; ama çocuğunuzun telefonuna ya da tabletine yükleyebileceğin bir casus yazılım bütün sorunlarınızı kolayca çözebilir. Hem de teknoloji hakkında derin bir bilgiye sahip olmadan. Çünkü çocuklar kendileri teknolojiyi, interneti kendi başlarına öğrenebilirler. Hatta belki de çoktan birer teknoloji kurdu olmuşlardır bile. Sizin tek yapmanız gereken onların hiçbir tehlikeyle karşıya kalmadıklarından emin olmak.

Casus yazılım, yüklendikleri hedef cihazdaki ihtiyacınız olan bütün bilgiyi yazılımı yükleyen kişinin anlık olarak ya da daha sonra topluca görebilmek için özel olarak geliştirilmiş yazılımdır. Bu yazılım sayesinde çocuğunuzun yanında olmasanız bile mobil cihazında yaptığı her şeyi görebilir ve gereken durumlarda, uzaktan hızlıca müdahale edebilirsiniz.

Casus Yazılımla Güvenceye Alabileceğiniz Mobil Cihaz Özellikleri

Cinsel istismarın, mobil cihazlarda da tıpkı normal hayatta olduğu gibi gerçekleştiğini bilin. Fiziksel temasın ortadan kalkması, çocuklarınıza kötü niyetli kişiler tarafından zarar verilmesini ne yazık ki engellemiyor. Çocuğunuzu hedef alan kötü niyetli kişilerin kullanabileceği daha farklı yollar var.

SMS’ler ve anlık mesajlaşma yazılımları bu yolların başında geliyor. Çocuğunuzun farkında olmadan telefon numarasını ya da anlık mesajlaşma adresini tanımadığı insanlara sosyal medya hesaplarından ya da başka yollardan açık etmesiyle, kötü niyetli kişilerin bu bilgileri başkalarından almasıyla, belki de yalnızca kötü bir şans yüzünden çocuklarınıza denk gelmesiyle çocuğunuz bir anda cinsel istismar tehlikesiyle baş başa kalabilir.

 

Casus yazılım ile takip edebilecekleriniz

Çocuğunuz bu şekilde doğrudan hedef konumunda olacağı ve panikle ne yapacağını bilemeyeceği için devreye hemen siz girmelisiniz. Casus yazılım bunun için çok verimli SMS takibi ve anlık mesajlaşma kontrolü için araçları kullanımınıza sunuyorlar. Bu sayede çocuğunuzun SMS aldığı ve gönderdiği kişilerin adlarından mesajların içeriğine kadar görebilir, anlık mesajlaşma uygulamalarındaki kişi listesini, yazıştıkları kişileri, yazışmaların bütün içeriğini görebilirsiniz.

Kötü niyetli kişilerin suistimal ettikleri diğer bir konuysa fotoğraflar ve videolar. Çocuğunuzu derinden yaralayabilecek ve görmesini istemediğiniz her türlü fotoğrafın ve videonun takibini yine casus yazılım ile yapabilirsiniz. Mobil cihazlarına indirmeseler bile kendisine gönderilen ya da internette gezinirken maruz kaldıkları her fotoğrafı ve videoyu siz de uzaktan anında görebilir, o anda casus yazılımın kontrol panelinin başında değilseniz bile daha sonra hepsini inceleyebilirsiniz.

 

Çocuklarınızın cinsel istismara maruz kaldığını hızlıca ve kolayca öğrenmek onları korumanın ilk adımı ama yeterli değil. Bu yüzden casus yazılımın engelleme özelliklerinden de faydalanmalısınız. İstenmeyen numara ve kişi engelleme, anlık mesajlaşma trafiğini anında kesebilme ya da mesajlaşılan kişiyi engelleme, websitesi engelleme gibi özellikler sayesinde kötü niyetli kişiler hangi yolu kullanırlarsa kullansınlar karşılarına dikilebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation