Arama Takibi 2020

Cep telefonlarının hayatımıza kattığı kolaylıklar o kadar fazla ki artık onlarsız bir günümüzün nasıl geçeceğini hayal bile edemiyoruz ve sabit telefonları kullanmak artık neredeyse kimsenin aklına gelmiyor. Hatta çoğu evin ve iş yerinin artık sabit bir hattı bile olmadığı bir gerçek. Evde, işte, sokakta, kısaca her yerde arama yapmak ve çağrı almak bir yana, aynı zamanda bir rehber ve telesekreter görevi gören cep telefonlarımız varken kimin başka bir şeye ihtiyacı olur ki.arama-takibi

Sahiplerinin zincirlerini kıran cep telefonları diğer yandan bu cep telefonlarının sahiplerinin yakınlarını, etrafındaki kişileri de kaygılandırabiliyor. Ama gerekli durumlarda hakkında endişe duyduğunuz kişilerinarama geçmişine ulaşmanın aslında arama takibi ile çok kolay olduğunu söylesek, içinize bir nebze su serpileceğinden eminiz.

Arama kayıtlarına nasıl ulaşılır?

Çoğu kişi bu arama kayıtlarına nasıl ulaşılır, karmaşık ve zor bir iş midir diye meraklanacaktır. Programı bir kere yükledikten sonra arama takibi özelliği ile telefonun arama geçmişine size sunulan kontrol panelinden anlık olarak erişmek çok kolaydır. Telefonun sahibi görüşme bittiği anda arama geçmişini silse ya da hiç kaydetmemeyi seçse bile bu detaylı arama takip özelliklerine sahip bir arama takip programı kendi arama geçmişi kaydını tutmaktadır ve telefon sahibi tarafından bu kayıtlar fark edilemeyeceği ve anında size raporlanacağı için asla gizlenemez ya da silinemezler. Görüşmenin hangi saatte yapıldığı, ne kadar sürdüğü, kiminle yapıldığı ve en sık kimlerle görüşüldüğü, üstelik telefon numaraları ve rehberdeki isimlerle birlikte iletilmesi cep telefon arama takibi ile ulaşılabilecek, birine göz kulak olmak için fazlasıyla yetecek bilgiler.

 

Arama takip programları

Arama takip programları eski ya da yeni bütün iPhone ve Android işletim sistemlerinde çalışması için özel olarak tasarlanmışlardır. Ayrıca bu programlar cihaza jailbreak ya da root yapılmasını gerektirmedikleri için yüklemesi de en az kullanılması kadar kolaydır.

Arama takibi: gelen ve alınan aramalar

Görüşme yanınızda yapılıyor olsa bile söylenenlerden fazlasını duyamazsınız. Yine de ses tonundaki değişimler içinize kuşku düşürebilir. Çocuğunuzun siber zorbalığa maruz kalmadığını ya da eşinizin gerçekten iş arkadaşıyla konuştuğunu bilmek içinizi rahatlatacak, aksi bir durumla karşılaşırsanız önlem almanıza yardım edecektir. Ya da bir patron olarak iş hattınızın görüştüğü bütün numaları tek tek arayıp işinizle alakalı olup olmadığını kontrol edemezsiniz; ama bu programlar size numaranın cep telefonu rehberinde nasıl kaydedildiğini bile raporlamaktadır. Hattın arama dökümüne ulaşamayacağınız her durumdaysa tek kurtarıcınız bu programlar olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation