Arama Engelleme

Henüz yaşadıkları şeyin ciddiyetinin farkında olmayan, ileride ne gibi sıkıntılar doğurabileceğini kestiremeyen çocuklarınızı arama engelleme ile siber zorbalıktan ya da akran zorbalığından korumak ne kadar gerekliyse, çalışanınızın rakip şirket ile gereken durumlar dışında görüşmediğini ve şirketinizin özel bilgilerinin özel kaldığını garantilemek de o kadar büyük bir zorunluluktur. Arama engelleme işlevinin ne kadar önemli olduğunu anlarsınız.

Gelen Arama ların Sınırlanması

Bir arama engelleme programı kullanarak birbirinden oldukça uzak, hatta neredeyse apayrı bu iki duruma karşı hem sevdiklerinizi hem de işinizi koruma altına aldığınızdan tam anlamıyla emin olabilirsiniz. Tabii ki bu bahsettiğimiz senaryolar işin yalnızca bir boyutu, arama engelleme programlarının yapabildikleri kesinlikle bunlarla sınırlı değil. Sevgilinizin eski sevgilisiyle gerçekten görüşmemesini sağlamak, eşinizin peşine takılmış sabah akşam onu rahatsız eden kişilerle arasına koruyucu bir duvar örmek, çocuklarınızın görüşmesini istemediğiniz, onları kötü etkileyecek arkadaşlarla görüşmesini engellemek gibi net önlemler almanın yanı sıra çalışanınızın iş saatleri sırasında özel görüşmeler yapmasının önüne geçmek ya da size ayırdığı vakitlerin tamamen size ait olmasına, gürültücü ya da dedikoducu arkadaşlar tarafından çarçur edilmemesine yardımcı olmaya varan ve daha ince ayar gerektiren çok farklı şekillerde kullanılabilirler. Anlayacağınız gibi arama engelleme ile yapabilecekleriniz ihtiyaçlarınız ölçüsünde çeşitlilik gösterecektir.

 

Arama engelleme programı

İhtiyacınız olan her an istenmeyen numara engelleme işlemini arama engelleme programları ile yapmak çok kolaydır. Kimi cihazlar arama engelleme hizmeti çözümleri ile gelse de asla bu programların sundukları kadar kapsamlı değildir ve her yeni istenmeyen numara engelleme için cihaza defalarca fiziksel erişim sağlamanızı arama-engellemegerektirirler; ama bir arama engelleme programı kullandığınız süre boyunca hedef cihaza yalnızca programı yüklemek için bir defaya mahsus fiziksel erişim dışında bir daha asla böyle bir erişime ihtiyacınız olmaz. Geri kalan bütün işlemleri basit bir kullanıma sahip olan kontrol paneli üzerinden halledilir. Ayrıca bu programların yüklenmesi o kadar kolaydır ki daha önce marketten herhangi bir oyun bile yüklememiş kişiler tarafından bile dakikalar içerisinde üstesinden gelinilebilir.

Arama engelleme hizmetini sunan uygulamalar bütün büyük işletim sistemleriyle, dolayısıyla neredeyse bütün cihazlarda çalışabilecek şekilde geliştirilmektedir. Yani hem iPhone arama engelleme hem de Samsung arama engelleme hizmetini satın aldığınız tek bir uygulama üzerinden edinebilirsiniz. Bu sayede iOS ve Android işletim sistemleriyle mükemmel bir uyum içerisinde çalışabildikleri için, sevdiğiniz kişilerin ya da saygı duyduğunuz çalışanlarınızın istemediğiniz kişilerle, hangi marka telefonu kullanıyor olurlarsa olsunlar, konuşamayacaklarından emin olacaksınız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post Navigation